Tehnoloģijas

Tehnoloģijas

Tehnoloģijas

TERMODRUKA

Termodrukas pamatā ir attēla vai logo izgriešana no termoplēves un ar termo preses palīdzību tiek uzspiesta uz krekla vai cita tekstila auduma, piemēram, tekstila maisiņa. Ir pieejama vienkrāsas termodruka vai arī daudzkrāsu (fotodruka) . Šo apdrukas metodi parasti izvēlās kad apdrukājamo vienību skaits ir neliels.

Sublimācija

Sublimācija ir audumu apdrukas tehnoloģija, kura balstās uz krāsas agregātstāvokļa maiņas procesu, kad tā no šķidra stāvokļa pāriet gāzveida, lai iespiestos auduma šķiedrās, un pēc tam atgrieztos sākotnējā stāvoklī. Šo tehnoloģiju plaši izmanto auduma apdrukā un apģērbu ražošanā, jo krāsai iesūcoties audumā, nav jūtams tās reljefs, tā ir ļoti noturīga arī pēc vairāku gadu intensīvas lietošanas. Apdruka ir nodilumizturīga un to nevar ne izmazgāt, ne nolietot. Šajā tehnikā apdrukā gan tekstilu, gan keramikas izstrādājumus.

Sietspiede

Drukāšana ar sietspiedi notiek, velkot krāsu pār sietam ar rakeli. Caur atvērtajiem sieta laukumiem krāsa nonāk uz apdrukas virsmas.Apdrukāto virsmu pēc tam karsē. Sietspiedes tehnoloģija ir piemērota textila apdrukai, kad apdrukājamo vienību skaits pārsniedz 30 gab. Siespiedes tehnoloģijai ir salīdzinoši zemās izmaksas pie liela drukāšanas apjoma.

DIGITĀLĀ PILNKRĀSU DRUKA

Šī tehnoloģija piemērota visu veidu tekstila apdrukai. Iespējams drukāt kā uz gataviem apģērbiem, tā arī uz piegrieztnēm un sagatavēm. Krāsas, kas ražotas uz ūdens bāzes, tiek klātas tieši uz auduma ar speciāla tekstila printera palīdzību.

UV DRUKA

Drukas veids kur izmanto ar UV printera palīdzību. Printeris apdrukā biezu un nodiluma izturīgu krāsas kārtu uz apdrukātā materiāla. Krāsa zibenīgi nožūst UV staru iedarbības rezultātā. Tehnoloģija ar kuras palīdzību ir iespējams krāsaini apdrukāt praktiski jebkādus materiālus.